brayan21 brayan21
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

Quint burns 135 calories in 15 minutes fiend his unit rate for burning calories

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
135 calories for 15 mins. which means 9 calories for 1 min. or put it like this

135:15--> 9:1
Answer Link

Otras preguntas

In ur opinion which aspect of art is the best
Read the passage and answer the question. Liam looked down at the opossum lying still in the middle of the road. "Is it...?" he asked. As if in response, the op
what is the difference between sexual and asexual reproduction for plants and animals?​
A 3-gallon bottle of fabric softener costs $55.68. What is the price per cup?
The density of an object is dependent upon the object’s mass and ---
Write the correct Present Simple form of the verbs in brackets.Hi, I (be) Tom and this (be) my family: my mum Jenny, my dad Steve, my elder brother James an
A grocery store sells steak for $6.10 per pound. What would be the cost of 2 lb of steak?
write about brief about going concern concept with suitable example​
pasar un ____ con amigos 1. libro 2. teléfono 3. correos 4. rato
Solve and graph 4+|x-7|=2