lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

Brecken wishes to certify financial statements that materially depart from GAAP. She believes that it is necessary to do so in order to prevent the statements f
What is the quotient of 5 1/2 ÷ 3/8?
17-3/4 17-3/4 just that​
1-1. Iguanas are lizards that consume plants and inseds. Which is one way a scientist would classify an iguana? A producer B, carnivore C, herbivore D, omnivore
ASAP! I have 20 min to finish this i need help
Vaughn's Bakery makes a variety of home-style cookies for upscale restaurants in the Atlanta metropolitan area. The company's best-selling cookie is the double
5. A kilogram of rice costs 60p. How many kilograms can you buy from £ 7.20? What is the answer and don't upload in a link please ​
Read the excerpt from "Speaking Arabic." At a neighborhood fair in Texas, somewhere between the German Oom-pah Sausage Stand and the Mexican Gorditas booth, I o
What is 7 raised to the zeroth power?
if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))