Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Coco's garden has 8 tomato plants, 4 pepper plants, 3 squash plants, and 6 pumpkin plants. For every 7 plants in Coco's garden, there are 2 ___ plants. Choose 1
Who is Hercules? Don’t look it up make your own answer.
pls help pls pls its points ​
Which of the following is not a reason French ruler Napoleon Bonaparte sold the Louisiana Territory? Please help! I vote branliest if right A.Bonaparte could no
question in pic please help
Convert 3 over 8 to a percent
The graph models the linear relationship between the charge for a trip and the number of miles driven for two taxis.
If the arrows below indicate the path of a beam of light, which diagram shows an example of reflection?
Hi I am soooooooooo du** when i copied one of the answers , it came with the link for brainly and i just hit submit and then now my teacher is gonna know i used
Boys to girls in a classroom is 3:5. If there are 9 boys in Mr. Franklin’s class, what is the total number of students in Mr. Franklin's class? *