litzyareli56p000di
litzyareli56p000di litzyareli56p000di
  • 03-05-2018
  • Mathematics
contestada

Mary spent $37.80 on batteries.If they cost $7.56 / pack,how many packs did she buy?

Respuesta :

alyssadbowden
alyssadbowden alyssadbowden
  • 03-05-2018
37.80 divided by 7.56 is 5. So she bought 5
Answer Link
yellow15
yellow15 yellow15
  • 03-05-2018
She bought 5 packs b/ 37.89 divided by 7.56 equals 5.
Answer Link

Otras preguntas

Is ordering a pizza for someone else illegal?
Numbered steps to follow would most likely be found in _____. A. a public document B. a technical article C.narrative writing D. technical direction
On a graph with y-values ranging from 1,013,020 to 9,618,115, what is a reasonable scale to use on a y-axis with 10 tick marks?
Individuals with dissociative disorders have ____
A yogurt shop offers 6 different flavors of frozen yogurt and 9 different toppings. How many choices are possible for a single serving of frozen yogurt with one
(a)At Cheng's Bike Rentals, it costs $38 to rent a bike for 8 hours. How many dollars does it cost per hour of bike use? (b)Linda bought 10 pounds of sug
a hard boiled egg would be part of what food group
Received much acclaim and many prestigious awards. what kind of phrase is this sentence?
Why are catholic priests not allowed to marry?
How does the author use fictional elements to develop a theme in "Look Homeward, Angel"? a. The author develops the societal outcast theme through characteriza