AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

there are 80 students in the history class. the teacher knows that he needs 25% of the students to pass the class the exam. how many students must pass?
You buy a house for $299,00. If you make a 20% down payment, how much would you pay in total per month for the 30 year loan if you pay $3200/year in taxes, $105
y=x-7 fill in the table with the corresponding x values
Can you please help me understand how to do this
Bob's Car Wash had to close 26 days last year because of bad weather. If last year had 365 days, what is the ratio of days closed to days open for Bob's Car Was
A man with type AB blood marries a woman with type A blood. Is it possible for them to have a child with type B blood? Use Punnett squares to support answer
Determine which function has the greater rate of change in problems 1-3A. The rates of change are equal B. The graph has a greater rate of changeC. The table ha
DCF = FB and AE = EBCB = 38 and AB = 22DE = [?]EBFLLEnter
A student gains 1.3 lb in two weeks. How many grams did he gain?
In the rectangle VWXY, YX = 6, XW= 8, and YW= 1. Find the length of XU