reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

John wants to buy a cow and sell milk. Which of John's needs are considered capital resources? (1 point)
What is the difference of phenotype and genotype?
Many of the blacks fought for the north in the latter part of the war. true false
One effect of the Crusades was that the Catholic Church A.lost its power and authority. B.called for an end to violence. C.grew in power and authority. D.lost m
which is a complex sentence? a. ginny likes cats, dogs, birds, and mice. b. ginny likes cats because they are smart. c. ginny likes cats and dislikes rabbits. d
may someone help me out with this please please
A scientist is going to perform and experiment to see how a new antibiotic affects a strain of bacteria. Which of the following peices of equiment would be most
What year did Sparta begin and when did it end?
What are two common ways for expressing a sales quota? A. Percentage and fraction B. ROI and interest C. Volume and dollar amount D. Bonus and commission
Advertising or promoting the use of tobacco to adolescents is prohibited. true or false.