x999x x999x
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

24 loavs of bread cost $48. how much does 10 loaves cost

Respuesta :

tayloosinp4rkce
tayloosinp4rkce tayloosinp4rkce
  • 01-03-2018
let x =1 loave of bread 's cost

x=48÷24
=2
10 loaves cost
=10x
=10(2)
=20
Answer Link

Otras preguntas

To get 150g of a 12% solution, do you need more salt than to get 120g of a 15% solution?
The term used in the usda food patterns that describes the energy derived from solid fats and/or added sugars is
what is the function of meiosis? I need help now
Is the answer A,B,C or D?
Environmentalists observed the diminishing of _________ and global warming trends.
Which organelle acts like the intestine or digestive system of the cell?
Some students take care of a vegetable garden. when it is time to plant in the spring, the students leave part of the garden empty in order to observe ecologica
Match the term with the definition. 1) Line 2) Line Segement 3) Ray 4) Point 5) Vertex A) an infinite number of points extending in opposite directions that has
Which group launched a successful boycott against california grape growers?
What eats rabbit? and What does a fox eat?