Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Consider the following information regarding the performance of a money manager in a recent month. The table represents the actual return of each sector of the
The length of a rectangle is five more than double the width. If the perimeter is 100 inches, find the dimensions. width? length?
Which function has the greatest maximum range value?
4. An object is at rest if all forces acting on the object have a net force of zero. If an object has a force of -5.5 Newtons applied to it, what force needs to
The measures of the angles between the resultant and two applied forces are 26° and 20°, and the magnitude of the resultant is 80 pounds. Find the magnitude of
Reduce the fraction to lowest terms. Do not use spaces in your answer. x³ - x²/ X³ = Blank/blank
Which organism is responsible for cervical cancer? Marta is infected with a s8xually transmitted disease. Diagnosis reveals that she is infected with the -----
Write a short message for each of the given situations 1. You have to work overtime. Write a text to your mom to say you will come home late and can’t eat dinn
Solve the system of equations. I need the answer today x=2-y x-2y-11=0
Pls help me i am st patrick