courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

Match the vocabulary word with its meaning. 1. cult a way of life where a person withdraws from society to devote self to prayer and solitude 2. cynicism a
Can anyone help me? I’m stuck
How do you add a section break that would start the new section on the same page?
During the day, the temperature in Nome, Alaska rose 35°. The low temperature for the day was −22°F. What was the high temperature for the day? Show your work.
Why did Bush propose legislation to help the savings and loan industry? to create new types of banks to end an economic crisis created by failing banks to
A thin flexible semipermeable barrier around the cell which regulates what enters and leaves the cell
Patient jennifer meeps, female age 45 was seen in office today with complaint of arthralgia . patient stated pain began several weeks ago in the joints of the r
Yul has lunch at a resterant if his bill was $14.50 and yul wants to leave a 20% tip what is the amount he should leave for the tip
Answer the question quickly and correctly I'll make you the branliest
complete table of values 5x-4y=20