meowlover
meowlover meowlover
  • 03-12-2015
  • Mathematics
contestada

the table shows the cost of different numbers of yards of the material that Marnie
wants to buy

the table shows the cost of different numbers of yards of the material that Marnie wants to buy class=

Respuesta :

brianmohan169
brianmohan169 brianmohan169
  • 03-12-2015
easy divide the $ by the yards then multiply the number of $ to the amount needed ;D
Answer Link

Otras preguntas

David bought a game on sale for $6 less than half its original price.she paid $88 for the jacket. What was the original price
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
How do I change 36 to 360
What does this mean?The levying money for or to use of the crown by pretense of prerogative,without grant of parliament, for long time, or in other manner than
What is the definition of popular press source?
What is the meaning of open proportion?
1) fought at Lexington and Concord 2)a formal meeting called for a special purpose 3) complaints against British rule 4) formed to solve the problem of trade
How many seismic stations are needed to determine the location of an earthquake's epicenter?
How to solve mufti step equations 6a+5a=-11
how to solve 0.01x+0.07y=0.22 and 0.03x-0.05y=0.14 by substitution