23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Hola, Ana: (Yo) (1) 1 of 12 2 of 12 (estar feliz). Juan (2) 3 of 12 4 of 12 (estar enamorado) de mí. Mis amigas, Carmen y Pilar piensan que él no me quiere.
What is the name of the following atoms? a) An atom with 3 protons and 4 neutrons: b) An atom with 2 protons and 4 neutrons: c) An atom with 4 protons and 4 neu
True or False: The religion of Islam affects many aspects of life and the culture of North Africa. True False
Which of the following is TRUE concerning X-5 = 13 Choose the true statement from the choices A. To find the value of x, subtract 5 from each side B. To find th
. Question 1: EOL Page To create the page, look at an example page from the EOL: Sample species e • Choose one organism from each of the following groups: a. Ba
How does the environment influence your traits? Give an example.
Will a muscle hypertrophy if myofilaments also increase in both size and number?
7 1/2 pt = ______________ qt pleasesssss
Help 50 points and brainleist
Question Progress Decrease £250 by 15%