nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP ASAP!!!!! ILL MARK THE BRAINEST BUTTON PLZ!!!!(02.01 LC) Which of these is a harmful interaction? (4 points)CompetitionMutualismCommensalismSymbiosis
Suppose a store had $1,258 in sales in one hour. If $326 of these sales were shoes, what percent of the total sales that hour were in shoes? Round your answer t
Why is the Roman Empire important?
What indicates a positive test for the presence of starch?
What negative externalities arise when an individual does not have health insurance?
need help fast!!!!!!
I don't understand the question.can you translate amd give me few examples?
Briana walks 3/4 miles in 1/5 hour.How much did she walk in 1 hour?
Research shows that when people are presented an irrelevant distractor stimulus at the end of a word list they must recall, it impairs their ability to recall t
Find the value of 10!/(10-3)!