reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Stacy decided that she would start doing sit ups every day. Her plan each day was to do twice as many sit ups as she had done the day devote. If Stacy did two s
Exponential form of xyyzzz
Before you go grocery shopping you should write out a menu for upcoming meals. A. True B. False please help me
Identify set of {-2,-1,0,1,2}
A powder diet is tested on 49 people, and a liquid diet is tested on 36 different people. Of interest is whether the liquid diet yields a higher mean weight los
Raphael influenced Renaissance art by developing?
A ball-shaped like a sphere has a radius of 2.7 cm. Which measurement is closest to the volume of the ball in cubic cm? and tell explanation of the answer.
The trial balance of Barger Company at the end of the accounting period, immediately prior to recording closing entries, showed the following:________. Debit C
Find the mode of the data. Please :,(
Write a 3×3 matrix A which A^2 is diagonal while A is not diagonal ?