mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
If you visit the National Mall, where are you? a. Minneapolis, Minn. b. New York City, N.Y. c. Washington, D.C.
d = √[( x₂ - x₁) + (y₂ - y₁)] Midpoint Formula Slope Form Distance Formula Quadratic Formula
Two men who signed the Declaration of Independence went on to become U.S. presidents. Who were they?
y - y₁ = m(x - x₁) Slope-Intercept Form of the Line General Linear Form of the Line Point-Slope Form of the Line Slope Form
Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
What do all members of a biological species have in common? A. They can interbreed and produce fertile offspring. B. They are members of the same population.
Whats is the definition of Parallel Circuit
How many words are in the Pledge of Allegiance? a. 31 b. 22 c. 29
What is English Literature??
What will be the next digit in the sentence 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34?Please show me your way of thinking :)