lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

Why were Germany’s actions on the high seas controversial?
Sony has sold the same number of television sets each month for almost a year. However, in one month that number suddenly doubled while other brands did not hav
What is the reminder when (3x^4+2x^3-x^2-14) divided by (x+2)
Which statement best describes the impact of rhetorical techniques in this excerpt?
If an inhibitory synapse fires at the same time and at the same distance from the initial segment as an excitatory synapse of the same intensity, what will be t
A stone block is pushed up a ramp that is 120m long and 20 m high. What is the ideal mechanical advantage of the ramp?
Pls someone anyone help I need it ASAP!!!
what does honesty mean to you? (please state three reasons ) It for personal essay can someone help me on how to start the essay
9y^2-6y+1=0 FIND Y PLEASE HELP STEP BY STEP
What passage was removed from the Declaration of Independence at the request of South Carolina and Georgia?