makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

3. Students from 4 classes at Franklin Elementary School are going on a field trip to the theater. Each class has 30 students. There will also be 6 teachers and
HELP ME PLEASE WITH THIS MATH PROBLEM
How can this sentence be changed into a compound sentence? Muriel will hand out the yearbooks you can pick one up in the student government office. • A. Add a c
How do you drown a blonde?
How are you feeling today
26. Which of the following is an equation for the line that is perpendicular to the line y = 2x - 9 and passes through the point (-4,5)? A. y = 2x+7 B. y = -1/
What is the formula of Sodium Sulfide? A) Na3S₂ B) NaS₂ C) Na₂S D) Nas
HELP ME PLEASE WITH THIS MATH PROBLEM
Solve the equation, 2x + 1 = 3, for x. Which of the following properties of equality did you apply? Question 5 options: A) Subtraction and division B) Subtracti
3. How can this sentence be changed into a compound sentence? Wildflowers grew in the back corner of the abandoned lot. • A. Add a comma, the conjunction but an