njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

A teacher kept track of the shirt colors her students were wearing on Wednesday. The results of her observations are shown in the table below. What is the P(blu
Define Judicial Power
Most enslaved people ended up in southern colonies to work on large a Farms b. Factories C. Ship
Choose. What are three characteristics of print media?1) Readers don’t need electronic devices to access it.2) It involves information printed on paper.3) It’s
subtract w from 8 in algebric expression will be​
The radius of a circular rug is 4 feet. What is the area?​
1+1 what is it can you answer
help me with this math question
tyuuyiopopiouyttrrtrffrlkl,k;;';'l.l
help if you can! no links please :)