lolsavageisme
lolsavageisme lolsavageisme
  • 03-05-2017
  • Social Studies
contestada

how did the eary tribes use both the horses and buffalo?

Respuesta :

Confuzzled54
Confuzzled54 Confuzzled54
  • 03-05-2017
As food and trade and the also used the buffalo hides to make clothes and their teepees out of
Answer Link

Otras preguntas

A package of 4 pairs of insulated socks costs $21.96. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $ per pair of socks.
indicate whether each of the following items is representative of managerial or of financial accounting
in addition to hardware, software, data, and procedures, the fifth major component of a computer system are codes.
Investigation ways in which the government has contributed to combat or stop the gender inequalities in south Africans
How to utilize natural resource by established a business?​
the ordinary business of life: a history of economics from the ancient world to the twenty-first century
essay describe a time when you dealt with someone who was difficult. how did you handle that situation? what would you do differently if you could do it over ag
5. Include interviews with community members Term Find people who know a lot about the community to interview. Examine and apply the information on the next pag
Jim's science class is making slime from cornstarch and glue. Jim is helping pass out materials. He gives each student 80 grams of cornstarch from a 2-kilogram
two examples of poverty​