cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
a) Write VW as a column vector. b) Write WV as a column vector. c) Write a sentence to explain what you notice about your answers. W V
Define fulcrum?please help me
Why does Antony shake the Liberators' bloodied hands? A. He wants to appear to be friends with them to save his own life. B. He wants the Plebians to blame him,
Which features are present in this polar graph?A. No symmetry B. Symmetry about the pole (0,0)C. Symmetry about the line Theta=pi/2D. Symmetry about the polar a
strong and interesting word choices, combining short phrases In this lesson, we have focused on using t phrases to achieve subordinate conjunctions and absolute
if the first term is -2 and the rule is multiply by 6 and then subtract 13 whats the 3rd term
pls help!! determine the period! thx
transform each graph below. (a) The graph of y=f(x) is shown. Draw the graph of y= f(2x). (b) The graph of y=g (x) is shown. Draw the graph of y=1/2g(x).
Two friends, Vani and Shaquana, took summer jobs. The equation y=28.8xy=28.8x represents Vani's earnings in dollars and cents, yy, for working xx hours. Shaquan
True OR False ------------------------y + 15 = 30, y = 20?