Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

Identify and define the four definitions strategies
A particular plant root grows 1.5 inches per month. How many centimeters is the plant root growing per month?
How many grams of Neon are there in a 346 mL container at 40.5°C and 842 torr? With steps!
POINTS!! I NEED THE ANSWER
What are some elements commonly included in forms in Word? Check all that apply.embedded chartsdatestextmacrosdrop-down lists
Gas A and gas B have the same temperature. Look at the number of particles in each gas. Which has the higher gas pressure?
PLEASE HELP! I WILL AWARD BRAINLIEST TO SOMEONE THAT GIVES A LEGIT ANSWER! Ex: Odysseus questions what to do when his men are starving? the options are: confli
help me with this pls I dont wanna fail again​
multiply 14 by multiples of 10 to complete the table
WHat are some difrences betwen mexican and amarican culture