H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

What is 25% of $500.00? I think the answer is $475.00 Can someone verify if twenty five percent of 500.00 is $475.00
What is the creepiest sounding scale? What scale would u use for writing creepy music in other words
What's 5 divided by x squared explain
A blue rope is 3 times the length as a red rope. A green rope is 5 times as log as the blue rope of the total length of all 3 ropes equals 508.25m what is the l
What were the contributions of the Harappan civilization?
find the sum. write each mixed number in simplest form 4 7/8 + 5 1/4
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?
What is 25% of $500.00? I think the answer is $475.00 Can someone verify if twenty five percent of 500.00 is $475.00
A blue rope is 3 times the length as a red rope. A green rope is 5 times as log as the blue rope of the total length of all 3 ropes equals 508.25m what is the l
Does an owl have a backbone?