HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

I need help with getting to the answer to number 6
Divide using polynomial long division.(6x^4+20x^2-4)/ (x^2+3)
Use the graph of the parabola to fill in the table.
4 gallons of water weigh 33.4 pounds how much do 7.5 gallons of water weigh
Which country emerged from the war as the richest most powerful nation in the world?
8. * The functions f(x) and g(x) are both linearf(2) g(-3) = 7. Are these lines parallel, perpendicular,
you spin the spinner flip a coin then spin the spinner again find the probability of the compound event. The probability of spinning a for flipping heads than i
A train goes twice as fast downhill as it can go uphill, and 2/3 feet as fast uphill as it can go on level ground. if it goes 120 miles per hour downhill, how l
Tsunami waves flood coastal and inland areas and affect coastal life. Which of these properties of tsunami waves most contributes to the flooding? The low frict
i need help with steps on how to solve this :)