skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

Multiply (x^2+3x+4)(3x^2-2x+1)
True or False. You have to flip the inequality symbol in this problem:-3x < 15TrueFalse​
*EASY* WILL MARK BRAINEST! Find the slope of the line in the image below!
Expand the logarithm. Log5 5x^-5 A. Log5 1/125x B. -5 log5 5x C. Log5 5+ -5 log5 x D. -5 log5 5+ -5 log5 x
Please help me answer this?
The de Lomé letter had the effect of
Fiona and her dad love making paper airplanes. On Saturday morning, Fiona made 12 paper airplanes, and her dad made 8 paper airplanes. That afternoon, they made
PLZ HURRY IT'S URGENT!!! Which word group best completes the sentence without introducing an inappropriate shift in tense? While I was cleaning the bathroom,
Examine the linear equation. 8x – y = –6 Choose the slope-intercept form of the equivalent equation:
2. Which is a disadvantage of purchasing and owning a home? A.An individual assumes all responsibility for maintenance and repair of owned property. B.An indiv