soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Find the exact value of the expression, sin(sin-1(4))
Solve for 0-360 degrees. tan^2x= 0 Here’s all the points I got for this one.
Helpppppp is required
What can be done to fix gun violence, poverty , and racial discrimination
advantage and disadvantage of phone​
On June 20, 1942, Anne listed many of the restrictions the Nazis placed on Jews during the Third Reich. Make a list, based on the diary, of what Anne could no l
Green sea turtles eat sea grass that grows on the sea floor. Seagrass, a foundation species, provides an important breeding ground for fish and other marine org
in your computation, approximate its value as 3.14. Find the area of the figure. If you need to use Rectangle topped by a semicircle 15 in 12 in 406,08 sq. in.
which statement best describes the change of tone in the final paragraph A The tone is more admiring as the author confirms that the berlin tunnel was the most
Why was Alexander Hamilton concerned about the US economy in 1790?