ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Solving a system of equation to make comparison between men and woman earning degrees
2) Assume that male and female births are equally likely and that the birth of any child does not affect the probability of the gender of any other children. Fi
What volume of a .130 M NH4I solution is required to react with 143 mL of a .640 MPBN032 solution
beep bop boop a. beep b. bop c. boop d. beep bop boop
What was stalins vision for the nation he ruled over
Which expression is equivalent to 1,000 + 196 A. 10² + 7 • 28 B. 10³ + 14² C. 100³ + 7 • 28 D. 100² + 14²
50 POINTS?? in image is choices and image
What are the benefits of hormone replacement therapy (HRT) in NYC?
Steve invests $1,800 in an account that earns 3.7% annual interest, compounded continuously. What is the value of the account after 10 years? Round your answer
please help. The figure below is a triangle with three unknown angles.