mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Gilgamesh felt his courage return. They charged at Humbaba like two wild bulls. The monster let out a deafening cry, his roar boomed forth like a blast of thund
an expectant mother should.check whether there is adequate _____ coverage in her plan
Hi I’m trying to help my bro with his math hw and I have absolutely no idea how to do it. hahaa!!! Can anybody help with #4??? Thanks so much❤️
What is the value of x in the equation 8 + x = 3?
It takes 300 newtons of force and a distance of 20 meters for a moving cart to come to a stop. How much kinetic energy did this cart have?
Natural selection operates on populations over many generations. Which of the following allows natural selection to occur?
Plz help me on this question
1. Do you agree that expungement, or the erasing of criminal records, would help reduce crime? Which of the theories discussed in this chapter supports or dispu
A worker is tiling the floor of a rectangular room that is 12 feet by 15 feet. The tiles are square with side lengths 1 1/3 feet. What is the are of the rectang
How do media and networks interact? A. Networks and media work in exactly the same way. B. Media are connected to networks that make information easier t