Mathartist
Mathartist Mathartist
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELPPPPP ME, IVE BEEN STUCK ON THIS ONE!!..

PLEASE HELPPPPP ME IVE BEEN STUCK ON THIS ONE class=

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 01-06-2022

Answer:

C. 9 minutes 30 seconds

Step-by-step explanation:

well you could estimate it or just add 2.5 to 6.9 and you would get pretty close to the answer

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

An item has a listed price of $50. If the sales tax rate is 7%, how much is the sales tax (in dollars)? Sales tax:
Which of the following package deals is a better buy according to unit price? $5.73 for 3 cans $11.44 for 8 cans $13.55 for 5 cans $14.28 for 6 cans
......................
Let f be defined as shown. Which statement is true? The inverse of f exists. The inverse of f does not exist.
Written communication skills are important in the working world because...
When is static electricity most noticeable and why.
I need a conclusion sentence about (is playing video games sport?) (entertaining)
culture change means basing care on each individuals needs
1. A team loses 20 yards and then they gain 7 yards. What integer represents the total yards gained or lost?
A radioactive compound with mass 470 grams decays at a rate of 3% per hour. Which equation represents how many grams of the compound will remain after 6 hours?