tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is formed at a collision zone?Continental rift valleyVolcanic island chainMountain rangeDeep-ocean trench
What is the main religion of Latin america
State two ways in which a single-celled organism, such as amoeba, and a human body are alike?
Luke made a model that has 1 circular base and 1 curved surface.what solid figure did he make
A number cube is rolled 24 times and lands on 2 four times and on 6 three time. Find the experimental probability of not landing on a 6
sam cut a pie into equal parts.There are 3 slices left.The angle measures for 3 slices is 72.how many slices did he cut?
why can parents who are heterozygous for type a and type b blood have children with any of the four human blood types?
Why did president Washington want the United States to remain neutral
What is a series of events that cells go through as they grow and divide
How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?