amaretalgo
amaretalgo
02-05-2022
Biology
contestada
I answered but I got it wrong
please help ASAP
Respuesta :
Аноним
Аноним
02-05-2022
Answer:
Nitrogen gas the first one
Explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Productive use of machinery on a farm made it possible to decrease the number of tractors by 12 how many tractors does the farm have now if it used to have 1.5
In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
Four times the sum of a number and -3 is 7 more than quadruple the number. Write and solve the equation to find the number.
What is the difference between Spring Water and Alkaline water ?
how do u answer this?
A seahorse swims at a rate of 32.1 feet per hour. convert this speed to inches per minute
Discuss any two current processes that can be used to ensure that there is enough clean water
Four students about to purchase concert tickets for $18.50 for each ticket discover that they may purchase a block of 5 tickets for $80.00. how much would each
__________ is the degree to which a person is anxious, irritable, aggressive and moody.
Identify any vertical asymptotes and horizontal asymptotes? (Enter your answers as comma-separated lists of equations. If an answer does not exist, enter DNE.)