jayceebey04 jayceebey04
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

(b) Ashley bought 21 pounds of flour for $9 br />
How many pounds of flour did she get per dollar?

pounds per dollar

Respuesta :

ma44857
ma44857 ma44857
  • 04-03-2022

Answer:

She got 2.3 pound per dollar

Step-by-step explanation:

Because 21/9 is 2.3

Answer Link

Otras preguntas

A polling organization collects data about public opinion concerning a new park that city officials want to build in a historic neighborhood. The polling organi
In the process of either ___ or ___ negatively charged ___ the reacting atoms form ___
Compared to the national rate, abused children are _____ times _____ likely to abuse their own children.
A grocery store sells roasted almonds in bulk. What is the price per pound for the almonds?A: $4.50B: $5.00C: $7.50 (i think this is the answer but not sure)D:
The daughter products of fission reactions are _____. stable safe easy to handle radioactive
How to show a guy you like him
Reflection of light is a fundamental property of all mirrors. Bill and Bett wanted to produce a virtual image using one of the mirrors supplied by their teacher
Can someone please help me. I have this due by midnight and I dont know what to do. Please explain it ask best as you can.
The number 0.4 can be written as 4/10 so it’s a rational number, true or false
how do you do 1/2 divided by 2/3