mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What's the square root of 1/121 ?
what is 5/20 as in a percent
10 times as many as 1 hundred is blank hundreds or blank thousand?
Suppose we have a video camera that produces video data at the rate of 2 GB per hour. Recording for 15 minutes creates about how many MB of data? (Note that the
The sum of two integers with different signs is 8. Give two possible integers that fit this description.
The best way to locate a suffix is to look for a word part that _________
Who do you write 0.632 into word form
Why we're newspapers careful not to offend royal officials
from place value relationships the 4s in 344 is?
sue wrote a doubles fact. it has a sum less than 10 and greater than 4. the addends are each less than 5 what facts might she have written?