kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

The number of members in the house of representatives is based on:.
base of triangle is 8cm and height is 6cm . it's area is what ​
Name 3 fraction between ⅓ and ½ , Explain
A boy, flying a kite, holds the string 5 feet above the ground and plays out string at 2 ft./sec. as the kite moves horizontally at a height of 105 ft. Find the
What is the slope of the line that passes through the points -(9, -5) and (-1, -9)?
4 x 5 x 9 divided by 3= ?? Giving brainliest
A Pew Research Center report on gamers and gaming estimated that 49% of U.S. adults play video games on a computer, TV, game console, or portable device such as
a car travels at 40 kilometers per hour. how much time he will need to travel 30 km
Choose the most effective revision for the underlined part of the sentence in the question. If no revision is necessary, choose "Leave it as is." Noisily, Mr. S
What are some examples of specific values carried on through generations?​