nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

what are four equivalent expressions for 50-10 , 42+18 , 24x-8x , 5n+15n , 4(2+7p) , and 3(6m+3)
Were the colonists protest successful
The _____ is the layer of tissue that forms during gastrulation and becomes the animal's organs. a. ectoderm b. mesoderm c. endoderm
Why did Austria Hungary seek German support before invading Bosnia?
whats the complete subject for the below 1.Do spider have six legs or eight legs? 2. listen to the directions. 3.the man in the tall hat is a magician. 4.is t
Describe how cells are organized into larger and larger groups to help living things survive
How did the Arabs build a successful empire?
if something is made of cells then it?
What is 4/9 - 2/15 in simplest form
Conflict resolution skills include which of the following? A. disagreeing, arguing, talking, and making up B. defining the problem, proposing solutions, and lis