ajaksmith0
ajaksmith0
02-02-2022
Spanish
contestada
I really need help please!
Respuesta :
tshai3071
tshai3071
02-02-2022
Answer:Something
Explanation:
I dont have one
Answer Link
alondra668
alondra668
02-02-2022
1- tocó
2-escribió
3-hace
4-escribe
5-canta or cantó
6-vivió
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32
A modifier is used to a. bring action to a sentence. b. connect one word with another. c. show who did the action in a sentence. d. make a word's meaning mo
What is f(x) = x2 – 8x + 11 written in vertex form
a bat and a ball cost one dollar and ten cents in total. the bat costs a dollar more than the ball. how much does the ball cost?
Adolescence is associated with a. formal operations. b. reversibility. c. concrete operations. d. short attention span.
is the pronoun in the sentence below reflexive, intensive, both, or neither? johnny bought himself a new basketball. both intensive neither reflexive
From 1836 to 1844 the u.s. house of representatives had a gag rule preventing discussion of a. immigration. c. the temperance movement. b. antislavery petiti
identify the tense of the verb in the following sentence. we have achieved great things together. a. present perfect b. future perfect c. present d. past perfec
identify the following group of words as an incomplete or complete sentence. if the sentence is incomplete, identify the reason. they spoke before lunch incompl
What does the medical term blast mean?