madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

McFann Co. is considering an investment that will have the following sales, variable costs, and fixed operating costs:
How many searches should you complete when looking up information using online references? a. At least five, the more information you can find, c. Several, so t
5. The economy of India can best be described as
For what reasons might a dictatorship change to a democracy?
Elaborate how did the American society prosper after the WWII? HELP ASAP! WILL MARK BRAINLIEST!!!!!
NEED HELP ASAP Thanks
What is the main idea of the text "Commencement Address at Harvard" by Oprah Winfrey?
How fast did lsabella fill her pool?
Bill scored 78, 63, 81, 86, and 74 on the first five math tests. Round each score to the nearest 10 to find an estimate of the total points Bill scored.
. Which statement best describes what Earth’s outer layer is like underneath the surface in the image? a Underneath both the soil and the ocean, Earth’s outer