nicolejuarez022010
nicolejuarez022010 nicolejuarez022010
  • 05-01-2022
  • Mathematics
contestada

4. If you can buy 3 items for $6.00, how much will it cost for 10 items?​

Respuesta :

bxndbdkdvdb528
bxndbdkdvdb528 bxndbdkdvdb528
  • 05-01-2022
For this answer it will be 5 because 2 4 6 8 10
Answer Link

Otras preguntas

write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
what is the additive inverse opposite of 18/23
what elements are involved in hydrogen bonding
the only Native American who successfully stayed on their land were A) Seminole B) Sauk C) Cherokee D) Fox
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
What would be most useful to help make a simple compass a nonmetal bar,a round metal can,a small iron nail,or a Quartz needle
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra
a town had about 2120 acres of pine trees 40 years ago. Only about 13% of the pine trees remain. How many acres of pine trees remain
what is the largest prime factor of 34
the cards in a card catalog are filed in what manner? A: by publication B: by subject C: alphabetically D: by call number