faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

HEYYYY i’m going to FSA RN (florida standard assessments) which sees if i pass i took writing a couple weeks ago but lol it’s math and i’m bad wish me luck? LO
Find the slope of the line that passes through the points given in the table.
Alguien sabe hacerlo ?
Bonjour, passez une journée​
Which muscles extend or straighten the arms at the elbows? A. quadriceps (quads) B. triceps brachii C. rectus abdominus (abs) D. latissimus dorsi (lats)
Cave paintings are also known as ............... silk painting parietal art mural art Chinese art
Lisa buys 6 packets of potato chips for a birthday party. If one packet of chips costs $2.68, how much money does Lisa spend?
What is likely to happen if an animal species grows larger than the carrying capacity of its environment? * a. The birth rate will increase b. The death rate wi
1. What is the ratio of smileys to hearts in fraction form?O5:12O5:7O7:5o 7:12​
a 400 g of a liquid of density 1.6g/cm3 is made from mixing liquids of density 1.2g/cm3 and 1.8g/cm3 find the mass of the liquid of density 1.2g/cm3​