dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

-2.2 + 0.3z= 3 -0.5z -0.8z what does z equal
What is the cube root of 159?
the scale in the drawing is 2cm 5m. what are the length and width of the actual room. __________14inch | 7inch|
Jorge friend Anna planted a garden with the same ratio of tulips to daises Anna garden has 48 tulips how many tulips and daises does Anna have this pic is for J
Group of representatives who wrote a letter to king George
What is the interest earned at $700 at 8% for 6 years
How does the U.S. Constitution reflect the principle of democracy? It creates a republic government, which is the same as democracy. Most of the people can elec
Which of the following Fourteen Points best reflects Woodrow Wilson’s belief that nations should be able to govern themselves? (Points : 2) “Nationalities which
Explain how the first three steps of scientific inquiry are related..
what are some facts about angiosperms