jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Can i Get Help Use intonation to form questions: Il y a un crayon. C'est une gomme. Il mange une pizza. Use "Est-ce que" to form questions: C'est le prof. Ils v
(words in italics were added to the US Constition by the Confederates; text in brackets was removed): "WE, the People of the [United States] Confederated State
To what extent was the enlightenment considered a turning point in world history
Describe a sea-level transgression
Your smartphone allows you to take and store photos, and play and view your digital media. what is this overlap of technologies called?
Is the sequence 5, 9, 15... an arthimetic sequence
8.82 is 52.5% of what?
what is the minimum value of the function g(x)=x^2 - 6x-12
Which of the following is true when there is excess demand for a product in a market?
Critical self-talk is one way to develop self-esteem. True False