Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

gulfside gifts has 48 boxes of postcards to sell. there are 24 postards in each box. if the shop sell 3 boxes of postcards, how many postcards does the shop hac
Cuba and the Soviet Union made a secret pact to install ( ) nuclear missiles on Cuban soil
Grant’s policy to win the war was one of?
Which sentence uses appropriate punctuation? Helen arrived unannounced when the house was a mess and we weren't ready for visitors. Helen arrived unannounced. W
Which number is greater than 7.23 and less than 7.55? 7.59;7.17;7.6;7.3
What is the simplest form of 144:132
Who was Edward the 8th
each student in ms sikes's kindergarten class has a box of crayons. each box has 36 crayons.if there are 18 students in ms sikes class how many crayons are ther
which is bigger 21/23 or 29/32
What type of charge does an neutron