beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

what was an outgrowth of mass production techniques used during the 1920s?
An electron in a sodium atom moves from the third shell to the fourth shell. This change is a result of the atom (1) absorbing energy (3) gaining an electron (2
Which ion has the same electron configuration as an atom of He? (1) H– (3) Na+ (2) O2– (4) Ca2+
−4x + y = 6 −5x − y = 21
In which order did this sequence of events from Texas history occur? 1. Texas became the 28th state in the United States. 2. People from the United States settl
Given the balanced equation representing a reaction:2H2 + O2 ==> 2H2O What is the mass of H2O produced when 10.0 grams of H2 react completely with 80.0 grams
The light emitted from a flame is produced when electrons in an excited state (1) absorb energy as they move to lower energy states (2) absorb energy as they mo
What is the total number of electrons in a Mg2+ ion?(1) 10 (3) 14 (2) 12 (4) 24
The bond between Br atoms in a Br2 molecule is (1) ionic and is formed by the sharing of two valence electrons (2) ionic and is formed by the transfer of two va
What is economic, social, and political change??