victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

Protestantism was most likely to spread quickly with
What is the typical educational requirement for a non-entry level software programmer?
Genes provide ____ for a cell to assemble molecules that express traits such as eye color or seed shape
Which of the pilgrims would you like to meet
Which term describes the upward force that acts on an object submerged in a fluid?
What feelings and emotions does a nations flag arouse? PLEASE ANSWER
What is the greatest common factor of 20x6y+40x4y2−10x5y5 ?
What is the answer to all of these
what actions by Texans and Other Southerners upset northern lawmakers in 1866
Couplets typically… Rhyme Have the same meter Rhyme and have the same meter Do not rhyme or have the same meter