studdybuddy
studdybuddy
03-01-2017
Mathematics
contestada
Compute show all of your work: 8X4-4/2+1
Respuesta :
Chriskobe24
Chriskobe24
03-01-2017
8*4-4/2+1
32-4/2+1
32-2+1
=31 answer
So, the answer to this question is 31
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
Planning is an essential skill that will help you succeed in both short and long-term endeavors. Once you complete this course, how do you plan to use arid inco
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
Please help!!! 100 points + brainliest PS: if you help and its right i have my own etsy busieness (jewerly) i will give 3 of my items for free you can pick
12. The distance from the point p(3,4) to the line L with equation: 3x + 4y = 5 is A. 6 units B. 7units C. 4 units D. 5 units of the
brian is in a 100 mile bike race. he needs to average 12.5 mph if he wants to complete the race before it ends. in a practice ride he biked 60 miles. for the fi
which word below completes this synonym/antonym analogy? failure: success:: forget: A. remember B. ignore C. disregard D. neglect
7 – 2 • 5 + 9 • 3 Question 1 options: 24 –30 102 18
Using the LIFO method and the information in this image, what is the Cost of Units on Hand and Cost of Goods Sold during this period?
12. The distance from the point p(3,4) to the line L with equation: 3x + 4y = 5 is A. 6 units B. 7units C. 4 units D. 5 units of the