aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

> Do not answer unless 100% sure. > Make sure you provide a GOOD explanation please? What was the Olive Branch Petition? A. a last ditch attempt by the c
What excerpt from the passage reveals the environment of the story
What is 0.75 divided by 9.50 and what is 0.35 divided by 2.75
What’s the correct answer
Las hojas de papel no están debajo de la mesa. están _____ la mesa.
Can a material have negative permittivity?
At a class party, 3 pizzas were ordered for the children. Each pizza was divided into 8 equal slices.Each child ate 2 slices, and there was a quarter of one piz
which of the following mountains is not a volcano in the cascades
At which part of the eye are focused images mostly accurately conveyed to the brain
Nutrients are absorbed into the bloodstream through small finger-like nodules on the wall of the ___ called villi. a. stomach b. intestines c. kidneys