yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write equation in function form 6-y=17x
For this assessment, you will be taking Newton’s laws and describing how they are illustrated in a specific event. You only need to choose one of the options pr
is a piece of cloth a point, line, or plane?
is a piece of cloth a point, line, or plane?
how come some girls don't get period cramps?
Write y= 3/4x + 1/2 in standard form. Thanks in advance. Also, could you please briefly explain how you did it, because these questions confuse me. Thank you. A
What was Italy’s primary role in the WWII?a. It helped Germany in accomplishing its main objectivesb. It was helpful to Britainc. It caused problems for Japand.
What are the natural resources in venice,italy?
1/3(9x+27)-4=1/2(2x+54)
kilo-  -  1,000deka-  -  10How much larger is a kilo- than a deka-?