mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

Payments designed to make up for war damage are known as
What is a unit of area with dimensions 1unit x 1unit x 1unit= ?
How did the Romans rule differently from the Etruscans?
What is a Vector and a scalar?
What evidence in the declaration is there of religious faith? How do you think this religious faith influenced the ideals expressed in the declaration
How many quarts in 24 pints?
solve quadratic equation by factoring How do you do it 3k^2 + 72 = 33k
How Do Clownfish Catch Their Food?
If (x − 2)^2=49, then x could be ?
How many corners are in a rectangle and how many flat faces