rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

If an element loses one electron and gains two neutrons, then it is considered
Find the missing lengths in right triangle mno. Estimate your answer your answer to two decimal places..
61:3 odds pays out how much if you bet $25. I think $1550
An automotive store guaranteed its best tire for 50000 miles. A less expensive tire was guaranteed for only 20000 miles. The better tire had what percent greate
Can someone PLEASE hwlp me??
your bank balance is 515.50. if you write a check to buy a watch, your balance would be 496.11. how much dose the watch cost ? writ a linear equation on that m
Where was the first successful English colony in America?
The placebo effect happens when:
These equations take their y-values from the set {4, 5, 6, 7, 8}. Arrange the equations in decreasing order of the values of y that make them true. (2y + 3) − 4
Based on a Comcast​ survey, there is a 0.8 probability that a randomly selected adult will watch​ prime-time TV​ live, instead of​ online, on​ DVR, etc. Assume