jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

State whether each situation involves a combination or a permutation. 4 of the 20 radio contest winners selected to try for the grand prize 5 friends waiting in
URGENT!!!! Write spontaneous prose modeled on the selection. Use this image as a prompt
The use of learning techniques to modify or change undesirable behavior and increase desirable behaviors is called
What is the term for an improvement in performance caused by the perception that others are watching?
What kind of water makes up a lake? Select the three correct answers. A. Freshwater B. Seawater C. Groundwater D. Melted water
_____ refers to the principles, rules, and values people use in deciding what is right or wrong
The process of determining the boundaries of districts for the purpose of electing political officials is called
Shea and her best friend Kelly both babysit during the summer. Shea charges $4 per hour plus a $3 service fee, while Kelly charges $3.50 per hour plus a $6 serv
Glycoproteins on the cell membrane would prevent someone with type a blood from accepting type b blood. a. True b. False
The earliest of the Greek agriculture orders was