jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

I need help please ?!!!!
please try to answer before 1:20 pm!!! thank you
what is the primary focus of the code of ethical conduct​
I need help pleasee???)):
how are the French and Indian War and the American Revolutionary War similar​
Question 21. Help me, thanks
What do you think it means if your freind stops hanging out with you and starts hanging out with new people
what is the study of fossils and past life called.
PLEASE HELP Karla notices some of the warning signs of depression in her brother, so she searches online for information and help. She finds a website that has
(-2/7) (5/-8) please solve.