frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Why do you think many Cubans support their government's policies?
what are the hardships that new York has to overcome
One number is 1 more than 2 times another. Their product is 36. Find the numbers.
What is the source of energy for our weather?
what were joseph pulitzer and william randolph hearst well known pioneers of? A. publishing news journals aimed at the upper soical classes in america. B. produ
what's did American indians gained from American Indian
Which sentence uses a verb that agrees with its subject ? A. In the evening the noise of the crickets increase . B. The bananas on the counter are not yet ripe
Species is a(an)_________ specific level of classification than domain.
In "Mother to Son," how does Langston Hughes use the image of a person climbing a broken staircase? A. as an allusion to a famous fairy tale about a princess wh
Which additional words in the sentence should be capitalized? Robert e. lee is one of the most famous generals of the civil war. Choose all answers that are cor